Gastritas – ūminis ar lėtinis skrandžio gleivinės uždegimas, kai pažeista gleivinė parausta, paburksta, sunkesniais atvejais susidaro erozijos (gleivinės išopėjimas). Esant lėtiniam uždegimui, nyksta rūgštį gaminančios skrandžio liaukos ir gleivinė.
Pankreatitas (kasos uždegimas) – dėl įvairių priežasčių atsiradęs ūminis ar lėtinis kasos uždegimas. Esant ūminiam pankreatitui, staiga žūsta kasos ląstelės, agresyvūs kasos fermentai pradeda ardyti, „virškinti“ kasą, patenka į kraują, sukeldami sisteminį viso organizmo pažeidimą. Lėtinio pankreatito metu žuvusių kasos ląstelių vietą užpildo jungiamasis audinys, kasa randėja, mažėja jos fermentų gamyba ir vystosi lėtinis kasos nepakankamumas.
Nutukimas (antsvoris) – organizmo būsena arba liga, kai žmogaus ar gyvūno kūne yra pernelyg didelis riebalinio audinio kiekis, imantis trukdyti normaliam organizmo funkcionavimui. Didelis nutukimas gali sukelti ar sukelia pavojų sveikatai ar gyvybei. Tik 1–2 proc. žmonių nutunka dėl sutrikusios medžiagų apykaitos. Greitai nutunkama valgant daug riebaus bei saldaus maisto. Antsvorį dažniausiai turi tie, kurie mažai juda.
Opaligė – tai lėtinė liga, kuriai paūmėjus atsiranda skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa. Paviršinės skrandžio ar dvylikapirštės žarnos gleivinės žaizdelės vadinamos erozijomis. Jei pažeidimas gilesnis, susidaro gleivinės žaizda – opa. Opaligę sukelia helicobacter pyloribakterija, todėl ši liga gydoma antibiotikais, naikinančiais minėtą bacilą.
Refliuksas (rėmuo) arba gastroezofaginis refliuksas (GERL), tai liga, kurios metu sutrinka apatinės stemplės dalies susitraukimai, todėl skrandžio (rečiau – dvylikapirštės žarnos) turinys nuolat patenka į stemplę (šis reiškinys ir vadinamas refliuksu). Tai sukelia rėmenį – deginantį, graužiantį skausmą už krūtinkaulio ir viršutinėje stemplės dalyje.
Diarėja (viduriavimas) – tai pasikeitęs tuštinimosi pobūdis, kai išmatos tampa nenormaliai skystos ir (ar) gausios, dažniausiai didėjant ir tuštinimųsi skaičiui. Išskiriama ūminė diarėja, kuri trunka apie 4 savaites. Viduriavimas yra vienas pagrindinių virškinimo trakto ligų simptomų.
Vidurių užkietėjimas (obstipacija) – retas, sunkus ar nevisavertis tuštinimasis. Retu vadinamas tuštinimasis rečiau nei 3 kartus per savaitę, nevisavertis – kai atrodo, jog pasituštinimas yra nevisiškas ir norisi vėl grįžti į tualetą. Sunkus tuštinimasis būna kai tuštinantis reikia stangintis, išmatos kietos ar spirų pavidalo, yra pasunkėjusio jų išėjimo pojūtis, išsituštinimas užima ilgą laiką.
Šalia tradicinio gydymo, virškinimo ligas gali padėti įveikti augalinės kilmės virškinimo fermentų vartojimas. Svarbu atkreipti dėmesį, kad šių fermentų sudėtyje būtų ne mažiau 7 skirtingų fermentų. Kuo platesnis augalinių fermentų spektras tuo daugiau skirtingų maistinių medžiagų jie padės suvirškinti efektyviau ir leis pasijusti geriau. Rekomenduojama augalinius fermentus vartoti kartu su augalais, kurie netiesiogiai skatina kasos veiklą ir tokiu būdu padeda žmogaus organizmui pačiam natūraliu būdu išskirti daugiau virškinimo fermentų. Augalinių fermentų kompleksų vartojimo trukmė ligų atveju – bent 3 mėnesiai.